Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Czwartek, 25 kwietnia 2024

Ekstraklasa

Sobota, 26 lipca 2014, 08:21

Trenerzy o meczu Bełchatów - Korona

Po wczorajszym meczu T-M Ekstraklasy GKS Bełchatów - Korona Kielce (2-0) głos zabrali szkoleniowcy obu zespołów. Oto co powiedzieli:

Kamil Kiereś (trener GKS-u Bełchatów): Przed sezonem pytano mnie o szanse naszej drużyny w rozgrywkach ekstraklasy. Głośno mówiłem wówczas, że jesteśmy przede wszystkim beniaminkiem i drużyną, która musi ciężko zapracować na swoją pozycję. Nie uważam więc, że byliśmy faworytem przed tym meczem. Tak będzie można nas określać dopiero wtedy, gdy będziemy mieli dużo punktów na koncie. Teraz nie chciałbym, żeby ktoś próbował zasiać u nas hurraoptymizm.

Ta drużyna musi skupić się na pracy i przez nią dążyć do coraz lepszej i skuteczniejszej gry. Chyba każdy życzyłby sobie takiego GKS jak w pierwszej połowie, gdy bardzo dobrze prezentowaliśmy się mając piłkę. W drugiej bardziej skupiliśmy się na kontrolowaniu gry. W przyszłości chcielibyśmy jednak przez cały mecz grać tak, jak dzisiaj przed przerwą.

Ryszard Tarasiewicz (trener Korony Kielce): Zwycięstwo Bełchatowa zasłużone. Dobrze, że to dopiero początek rozgrywek. W zeszłym sezonie od porażek zacząłem też sezon z Zawiszą. W dzisiejszym meczu popełniliśmy zbyt dużo błędów. Pięć, sześć minut było dobre, potem rzut karny i przez kolejne dwadzieścia, trzydzieści tylko biegaliśmy obok piłkarzy Bełchatowa. Po szybkim odbiorze piłki za łatwo ją traciliśmy, a proste błędy techniczne pozwalały przeciwnikowi szybko przejść do kontry. Tak stało się przy drugiej bramce.

Po przerwie nasza gra się zmieniła i w środkowej strefie byliśmy bliżej przy każdym zawodniku Bełchatowa. Potrzeba jednak trochę więcej cierpliwości w rozegraniu akcji po odbiorze piłki. Nie odczułem jednak w żadnym momencie, że chłopcy spuszczają głowę.