Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłki nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczególnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Czwartek, 07 lipca 2022

Aktualności

Piątek, 24 czerwca 2016, 18:41

PP: Pary rundy wstępnej i 1. rundy

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wylosował dziś pary rundy wstępnej i 1. rundy Pucharu Polski 2016/2017.

Runda wstępna - 16/17 lipca 

 

1. Wda Świecie - Rozwój Katowice 

2. GKS 1962 Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 

3. Świt Skolwin - Polonia Bytom 

4. Rominta Gołdap - wolny los (**) 

5. JKS 1909 Jarosław - ROW 1964 Rybnik 

6. KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Pogoń Siedlce 

7. Lechia Tomaszów Mazowiecki - Stal Mielec 

8. Odra Opole - Siarka Tarnobrzeg 

9. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - wolny los (**) 

10. Miedź II Legnica - GKS Bełchatów 

11. ŁKS 1926 Łomża - GKS Tychy 

12. KKS 1925 Kalisz - MKS Kluczbork 

13. Małopolski ZPN (*) - Puszcza Niepołomice 

14. Chełmianka Chełm - Olimpia Zambrów 

15. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 

16. Pomorski ZPN (*) - Kotwica Kołobrzeg 

17. Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 

18. Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo 

19. Raków Częstochowa - Wisła Puławy 

20. Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo 

 

(*) zdobywca Pucharu Polski na szczeblu ZPN 

(**) Dolcan Ząbki i Okocimski KS Brzesko wycofały się z rozgrywek 1. i 2. ligi w sezonie 2015/2016 i nie są uwzględniane jako uczestnicy tych rozgrywek 

 

Gospodarzami meczów rundy wstępnej Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn, gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/2017. 

 

W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach tej samej klasy, gospodarzami meczów będą zespoły, które podczas losowania par rundy wstępnej zostały wylosowane jako pierwsze. 

 

1. runda - 23/24 lipca 

 

21. Zwycięzca meczu nr 15 - Wigry Suwałki 

22. Zwycięzca meczu nr 16 - Chojniczanka Chojnice 

23. Rominta Gołdap - Arka Gdynia (26/27 lipca) 

24. Zwycięzca meczu nr 19 - Chrobry Głogów 

25. Zwycięzca meczu nr 8 - Sandecja Nowy Sącz 

26. Zwycięzca meczu nr 10 - Miedź Legnica 

27. Zwycięzca meczu nr 18 - Zagłębie Sosnowiec 

28. Zwycięzca meczu nr 2 - wolny los (***) 

29. Zwycięzca meczu nr 20 - Bytovia Bytów 

30. Zwycięzca meczu nr 7 - Wisła Płock (26/27 lipca) 

31. Zwycięzca meczu nr 17 - GKS Katowice 

32. Zwycięzca meczu nr 5 - Stomil Olsztyn 

33. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Zwycięzca meczu nr 6 

34. Zwycięzca meczu nr 3 - Zwycięzca meczu nr 12 

35. Zwycięzca meczu nr 1 - Zwycięzca meczu nr 13 

36. Zwycięzca meczu nr 14 - Zwycięzca meczu nr 11 

 

(***) Drużyna Zawiszy Bydgoszcz, uczestnicząca w rozgrywkach I ligi w sezonie 2015/2016, nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2016/2017. 

 

Gospodarzami meczów I rundy Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn, gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2016/2017. 

 

W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach tej samej klasy, gospodarza wyłoni losowanie przeprowadzone przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN po rozegraniu meczów rundy wstępnej. 

 

W związku z trwającym procesem licencyjnym możliwa jest zmiana gospodarzy poszczególnych meczów. 

 

Źródło: własne/PZPN/90 minut

Komentarze:

    Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.
Zapraszamy do komentowania najnowszych wiadomości. Artykuły sprzed 14 dni mają zablokowane komentarze.

Piłka na żywo

PT/15/07 18:00
Raków C.
-
Warta P.
PT/15/07 20:30
Zagłębie L.
-
Śląsk W.
SO/16/07 15:00
Lech P.
-
Stal M.
SO/16/07 17:30
Jagiellonia B.
-
Piast G.
SO/16/07 20:00
Korona K.
-
Legia W.
ND/17/07 12:30
Radomiak R.
-
Miedź L.
ND/17/07 15:00
Wisła P.
-
Lechia G.
ND/17/07 17:30
Pogoń S.
-
Widzew Ł.
PN/18/07 19:00
Górnik Z.
-
Cracovia
- -
Piast G.
-
Raków C.
PT/22/07 18:00
Warta P.
-
Wisła P.
PT/22/07 20:30
Jagiellonia B.
-
Widzew Ł.
SO/23/07 15:00
Cracovia
-
Korona K.
SO/23/07 17:30
Miedź L.
-
Lech P.
SO/23/07 20:00
Legia W.
-
Zagłębie L.
ND/24/07 17:30
Śląsk W.
-
Pogoń S.
ND/24/07 20:00
Lechia G.
-
Górnik Z.
PN/25/07 19:00
Stal M.
-
Radomiak R.
1 Liga 2 Liga z. 2 Liga w.

Piłka w telewizji

18:00 TVP Sport e.LKE: Pogoń - Rejkiawik (na żywo)
20:15 TVP Sport e.LKE: Lechia - Akademija (na żywo)
13:25 TVP Sport e.LKE: Lechia - Akademija (powt.)
15:35 TVP Sport e.LKE: Pogoń - Rejkiawik (powt.)