Piłka za granicą
Reprezentacja
e.ME 2024: Podział na koszyki przed losowaniem
Wczoraj zakończyła się faza grupowa Ligi Narodów, której wyniki decydują o podziale na koszyki przed losowaniem eliminacji mistrzostw Europy 2024 w Niemczech.Więcej o reprezentacji Polski TUTAJ
Wyniki i tabelę PKO Ekstraklasy TUTAJ
Polska zajęła 11. miejsce w rankingu końcowym i w losowaniu, które odbędzie się 9 października o godz. 12:00 we Frankfurcie nad Menem, będzie rozstawiona w pierwszym koszyku.
W eliminacjach zagrają 53 reprezentacje, które zostaną rozlosowane do dziesięciu grup - siedmiu pięciozespołowych (A-G) i trzech z sześcioma drużynami (H-J). Niemcy, gospodarz turnieju finałowego, są zwolnione z udziału w eliminacjach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, pozostałych trzech finalistów wyłonią baraże dla najlepszych drużyn Ligi Narodów.
W eliminacjach nie zagra reprezentacja Rosji, która została wykluczona z wszystkich rozgrywek UEFA z powodu inwazji rosyjskiej na Ukrainę.
Losowanie eliminacji Euro 2024. Oficjalny podział na koszyki:
Koszyk 1: POLSKA, Belgia, Chorwacja, Dania, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Włochy
Koszyk 2: Anglia, Austria, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Finlandia, Francja, Izrael, Serbia, Szkocja, Walia
Koszyk 3: Albania, Armenia, Czarnogóra, Irlandia, Islandia, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Ukraina
Koszyk 4: Azerbejdżan, Bułgaria, Grecja, Gruzja, Kazachstan, Kosowo, Luksemburg, Macedonia Północna, Turcja, Wyspy Owcze
Koszyk 5: Białoruś, Cypr, Estonia, Gibraltar, Irlandia Północna, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Malta, Słowacja
Koszyk 6: Andora, Liechtenstein, San Marino
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
M | Pkt | Br | ||
1 | Jagiellonia Białystok | 28 | 52 | 64-38 |
2 | Śląsk Wrocław | 28 | 50 | 38-26 |
3 | Lech Poznań | 28 | 48 | 40-32 |
4 | Pogoń Szczecin | 28 | 47 | 54-32 |
5 | Raków Częstochowa | 28 | 46 | 50-31 |
6 | Legia Warszawa | 28 | 46 | 43-33 |
7 | Górnik Zabrze | 28 | 45 | 38-32 |
8 | Widzew Łódź | 28 | 39 | 36-36 |
9 | Stal Mielec | 28 | 38 | 33-34 |
10 | Radomiak Radom | 28 | 35 | 34-43 |
11 | Zagłębie Lubin | 28 | 35 | 30-41 |
12 | Cracovia | 28 | 32 | 38-39 |
13 | Piast Gliwice | 28 | 32 | 28-32 |
14 | Warta Poznań | 28 | 31 | 26-33 |
15 | Puszcza Niepołomice | 28 | 29 | 34-46 |
16 | Korona Kielce | 28 | 27 | 30-38 |
17 | ŁKS Łódź | 28 | 21 | 26-58 |
18 | Ruch Chorzów | 28 | 20 | 29-47 |
Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.