Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Środa, 24 kwietnia 2024

Reprezentacja

Piątek, 07 czerwca 2013, 22:42

el. MŚ 2014: Wypowiedzi po meczu Mołdawia - Polska

Po zremisowanym z Mołdawią meczu eliminacji MŚ Brazylia 2014 głos zabrał trener Waldemar Fornalik oraz reprezentanci Polski. Oto co powiedzieli:

Lubisz polską piłkę?  Polub nas na Facebooku!

Waldemar Fornalik (selekcjoner reprezentacji Polski): - Mogę tylko powiedzieć, że ten mecz zremisowaliśmy w pierwszej połowie. Nie pamiętam spotkania, w którym nie wykorzystaliśmy aż tylu sytuacji. W obronie nie było wielkiego pola do manewru, od początku eliminacji wiedzieliśmy, że w tej formacji są problemy. Szukamy, myślę, że wkrótce pojawią się zawodnicy, którzy poprawią jakosć tej formacji. Kiedy niegdy nie widziało się tych zawodników grających ze sobą, to ustawianie defensywy jest stawianiem w ciemno. Czy jesteśmy na zakręcie? Jeśli chodzi o grę, to nie wydaje mi się. W pierwszej połowie było widać, że ta drużyna ma potencjał. Jeśli o wyniki to może tak, bo dziś było sztuką nie wygrać z Mołdawią. Moim zdaniem przyszłość przed tą drużyną jest interesująca. Myśleliśmy, że na Euro mamy zespół, który dużo zwojuje, a nic się nie udało. Po EURO mieliśmy nadzieję, że ta drużyna awansuje z pierwszego miejsca. Musimy zrozumieć, ze my jestesy drużyną, która potrafi wiele wygrać, ale niekoniecznie ze wszystkimi. Dajmy reprezentacji trochę czasu, cierpliwości. Nie mam zamiaru komentować pytań o moją dymisje, chcę z tą drużyną pracować. Jeśli ktos uważa, że nic dobrego nie wnieśliśmy, jego sprawa. Dla mnie praca selekcjonera, czy w ogóle trenera nie kończy się w Kiszyniowie.

Jakub Błaszczykowski: - Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy naprawdę sporo okazji do zdobycia bramki. W ciągu pierwszych 30. minut mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie. Nie strzeliliśmy jednak drugiego gola, a sami straciliśmy i z każdą kolejną minutą grało się coraz ciężej. Nawet po stracie bramki mieliśmy okazje - ja, Maciek Rybus. W drugiej połowie meczu już tak dobrze to nie wyglądało, ale trzeba wierzyć do końca w szanse na awans.

Marcin Komorowski: - Szkoda straconego gola i straconych dwóch punktów. Nie ma sensu rozkładać tej sytuacji na czynniki. Straciliśmy bramkę na własne życzenie, a potem nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Każdy z nas powinien mieć pretensje do siebie. Mimo to, uważam, że trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Artur Boruc: - Zremisowaliśmy mecz, który powinniśmy wygrać. Nie ma co szukać winnych, bo nie tędy droga. Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy kilka okazji. Wiedzieliśmy, że Mołdawia jest groźna z kontrataku. Publika trochę pomogła. Ale nie ma sensu się tłumaczyć. Szanse na mundial jeszcze są. Musimy ciężko pracować na każdy kolejny punkt.

Zbigniew Boniek (prezes PZPN): - Podobało mi się 37 minut gry. Oczywiście wynik nie jest dobry, ale nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Waldemar Fornalik zostaje na stanowisku do końca eliminacji - zapewnił po eliminacyjnym meczu MŚ 2014 prezes PZPN Zbigniew Boniek.