Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłki nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczególnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Środa, 31 maja 2023

Reprezentacja

Piątek, 13 grudnia 2013, 12:43

Tomaszewski: Jeszcze raz apeluję do Bońka!

- To jest reprezentacja klubów polskich, ale nie reprezentacja Polski - mówi Jerzy Engel o drużynie Adama Nawałki, która w styczniu w ZEA rozegra dwa mecze towarzyskie. Podobne zdanie ma były bramkarz Jan Tomaszewski.

- To właśnie powinny być takie mecze, na które Adam powinien powołać tych zawodników, których praktycznie powołał na spotkanie ze Słowacją i Irlandią. To jest dla mnie przegląd. Natomiast jeszcze raz apeluję do Zbyszka Bońka, żeby tam nie grała drużyna pod firmą pierwszy zespół narodowy, pierwsza reprezentacja Polski. Z pierwszą drużyną narodową ten zespół nie będzie miał nic wspólnego! Tu się tylko nabija licznik. Adam sobie potem nabije zawodników, których próbował. Wiadomo, że w reprezentacji powinna grać dwudziestka, dwudziestu kilku zawodników z tej prawdziwej reprezentacji - mówi dla serwisu sportowefakty.pl Jan Tomaszewski.

 

- Bardzo fajnie, niech sobie jadą, niech sobie Adam na nich spojrzy jeśli chodzi o przydatność do gry z Lewandowskim, Błaszczykowskim, Piszczkiem, Krychowiakiem i bramkarzem natomiast nie róbmy z tego reprezentantów. To mogą być ludzie, którzy dwa razy zagrają w drużynie narodowej. Pierwszy i ostatni. Po co dewaluować koszulkę z białym orłem? Tam właśnie powinna jechać drużyna jako polska federacja futbolu, jakaś kadra związku czy druga reprezentacja Polski, a nie zapisywać takich spotkań do kalendarza pierwszej drużyny narodowej. Pierwsza drużyna ma narodowa ma bardzo ważny mecz, nie wiem kiedy on będzie, chyba w marcu z Rosją. To będzie pierwszy występ drużyny narodowej, prawdziwej drużyny narodowej. Teraz będą to jakieś takie konsultacje nie mające nic wspólnego z drużyną narodową - skomentował legendarny bramkarz.

 

Przypomnijmy, że grupowanie Biało-czerwonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpocznie się 14 stycznia. Cztery dni później drużyna Adama Nawałki zagra towarzysko z Norwegią, a potem 20 stycznia zmierzy się z Mołdawią. Polska wystąpi w składzie złożonym tylko z piłkarzy występujących w polskich klubach.

 

 

Więcej o reprezentacji zobacz TUTAJ

 

Źródło: własne/sportowefakty.pl

Komentarze:

  • Gandal - Piątek, 13 grudnia 2013, 12:48

    Zgadzam się z Panem Janem. Jak zwykle trafnie ocenia sytuację.

  • Pokemon - Piątek, 13 grudnia 2013, 12:55

    Dla mnie bez różnicy jak się nazywają.Tomaszewski szuka dziury w całym.

  • a - Piątek, 13 grudnia 2013, 19:27

    Racja janek. To nie są nawet mecze o pietruszkę. Jednak bezsprzecznie takie pojedynki muza być wpisane do kalendarza reprezentacji, by testować, testować.

  • Zmiana - Sobota, 14 grudnia 2013, 14:16

    Ja bym poszedł nieco dalej. Mecze reprezentacji Polski nie powinny być nazywane meczami reprezentacji Polski. Tocz to wstyd dla całego kraju. Pozdrawiam.

  • Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.
Zapraszamy do komentowania najnowszych wiadomości. Artykuły sprzed 14 dni mają zablokowane komentarze.

Piłka na żywo

PKO Ekstraklasa więcej

MPktBr
1Raków Częstochowa347563-24
2Legia Warszawa346657-37
3Lech Poznań346151-29
4Pogoń Szczecin346057-46
5Piast Gliwice335037-31
6Górnik Zabrze344845-43
7Cracovia344641-35
8Warta Poznań344537-35
9Zagłębie Lubin344535-44
10Radomiak Radom344434-41
11Stal Mielec344336-40
12Jagiellonia Białystok344148-49
13Korona Kielce344139-48
14Widzew Łódź344138-47
15Śląsk Wrocław343835-48
16Wisła Płock343741-50
17Lechia Gdańsk333028-53
18Miedź Legnica342333-55

Piłka w telewizji

16:30 TVP Sport U-17: Polska - Niemcy (na żywo)
21:00 Viaplay LE: Sevilla - Roma (na żywo)