Pi?ka za granic?
Ekstraklasa
Trenerzy o meczu Śląsk - Jagiellonia
Po meczu Śląsk - Jagiellonia (0-1) głos zabrali trenerzy obu zespołów. Oto co powiedzieli:Tadeusz Pawłowski (trener Śląska Wrocław): - Gratuluję trenerowi Probierzowi zwycięstwa. O meczu mogę powiedzieć tylko tyle, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji bramkowych, których mieliśmy dużo bardzo i dlatego jest taki wynik. Na pewno brakowało nam kreatywnego zawodnika w środku pola, bo Peter Grajciar był chory. Postanowiłem wpuścić od pierwszej minuty Kamila Dankowskiego za Roberta Picha, bo ten drugi od dawna nie strzelił gola, nie miał asysty i chciałem coś zmienić. I Kamil mógł zdobyć przynajmniej dwie bramki.
- Naszą bolączką jest, że potrzebujemy dużo sytuacji, aby zdobyć gola. Nawet w wygranych meczach mieliśmy taki problem. Taki mamy niestety zespół. Spójrzmy na Jagiellonię. Gola zdobyła z niczego i później miała jeszcze jedną szansę, kiedy my się już odsłoniliśmy. My mieliśmy chyba z osiem. W polu karnym jednak trener już nie może pomóc. To samemu trzeba wiedzieć, kiedy uderzyć mocno, a kiedy technicznie.
Michał Probierz (trener Jagiellonii Białystok): - Wiedzieliśmy, że Śląsk to trudny rywal, dobrze operuje piłką i jest groźny na skrzydłach. Chcieliśmy to zneutralizować i momentami się nam to udawało. Dużym problemem dla nas jest, że nie trenujemy na trawie i dlatego jestem tym bardziej pod dużym wrażeniem, że moi zawodnicy tak walczyli. W piłce też szczęściu trzeba pomóc i Krzysiek Baran je dzisiaj miał. Mówiłem mu przed meczem, że po to trenuje, aby wykorzystywać taką szansę, jaką dzisiaj dostał.
- Przegraliśmy środek pola, a jeszcze bardziej sytuacja nam się skomplikowała po zejściu z boiska Pazdana, który nabawił się kontuzji. Ale mam dla niego ogromny szacunek, bo wczoraj urodził mu się syn, a on nie myślał, aby wrócić do domu, ale chciał nam dzisiaj pomóc. Szkoda, że nie potrafiliśmy wyprowadzać chociaż jednej kontry i dobić rywala. Wydaje mi się, że kibice nie mogli narzekać na brak emocji.
Więcej o Ekstraklasie zobacz TUTAJ
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
M | Pkt | Br | ||
1 | Wisła Płock | 4 | 10 | 7-2 |
2 | Cracovia | 5 | 10 | 11-8 |
3 | Legia Warszawa | 3 | 7 | 5-1 |
4 | Radomiak Radom | 4 | 7 | 9-6 |
5 | Termalica Nieciecza | 4 | 7 | 6-3 |
6 | Widzew Łódź | 5 | 7 | 7-5 |
7 | Lech Poznań | 4 | 7 | 8-9 |
8 | Jagiellonia Białystok | 3 | 6 | 8-8 |
9 | Górnik Zabrze | 4 | 6 | 4-4 |
10 | Zagłębie Lubin | 4 | 5 | 9-6 |
11 | Korona Kielce | 5 | 5 | 5-6 |
12 | Motor Lublin | 4 | 5 | 5-7 |
13 | Arka Gdynia | 5 | 5 | 4-7 |
14 | Pogoń Szczecin | 4 | 4 | 7-9 |
15 | GKS Katowice | 5 | 4 | 7-10 |
16 | Raków Częstochowa | 3 | 3 | 3-5 |
17 | Piast Gliwice | 3 | 1 | 0-3 |
18 | Lechia Gdańsk | 5 | -3 | 11-17 |
Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.