Pi?ka za granic?
Ekstraklasa
Wdowczyk o przegranej Piasta z Wisłą
Po meczu Piast Gliwice - Wisła Kraków (1-2) głos zabrał trener Piasta Dariusz Wdowczyk. Oto co powiedział:Wyniki i tabelę Ekstraklasy zobacz TUTAJ
- Niestety po tym meczu nie mamy nawet punktu... Takie porażki po golach w końcówce zawsze bolą. Chcę jednak podziękować piłkarzom za duży wkład w to spotkanie. Udało się doprowadzić do remisu, ale zaważyła końcówka - powiedział Dariusz Wdowczyk, trener Piasta Gliwice.
- Wisła przeważała. Stwarzała więcej sytuacji, ale potrafiliśmy je powstrzymywać. Sami też mieliśmy okazje, ale był problem z rozgrywaniem piłki. Prezentowaliśmy się zbyt nerwowo i za szybko pozbywaliśmy się futbolówki. Na pewno mamy nad czym pracować, ale Piast potrafi grać w piłkę zdecydowanie lepiej niż w tym czy we wcześniejszych meczach. Głowa do góry, mamy dużo spotkań i będziemy walczyć - podkreślił szkoleniowiec gliwiczan.
- W porównaniu do poprzednich kolejek było lepiej. Być może zaważyła na tym ambicja, bo piłkarze chcieli pokazać się przed nowym trenerem. Za długo jednak siedzę w piłce, żeby nie widzieć pewnych rzeczy. Mamy dobrych piłkarzy, ale oni muszą być przygotowani. Nie będą płakał nad naszą dyspozycją, tylko muszą ją zmienić - zaznaczył trener Piasta.
W piątek niebiesko-czerwonych czeka niezwykle ważny pojedynek ze Śląskiem Wrocław. - W piątek mamy kolejny mecz, więc nie można zwieszać głów. Trzeba walczyć. Musimy szybko zamknąć temat Wisły i jak najlepiej przygotować się do pojedynku ze Śląskiem - podsumwał Wdowczyk.
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
M | Pkt | Br | ||
1 | Wisła Płock | 5 | 13 | 8-2 |
2 | Cracovia | 5 | 10 | 11-8 |
3 | Górnik Zabrze | 5 | 9 | 7-4 |
4 | Jagiellonia Białystok | 4 | 9 | 10-9 |
5 | Legia Warszawa | 4 | 7 | 5-2 |
6 | Radomiak Radom | 5 | 7 | 10-8 |
7 | Termalica Nieciecza | 5 | 7 | 8-6 |
8 | Widzew Łódź | 5 | 7 | 7-5 |
9 | Lech Poznań | 4 | 7 | 8-9 |
10 | Raków Częstochowa | 4 | 6 | 6-7 |
11 | Zagłębie Lubin | 4 | 5 | 9-6 |
12 | Korona Kielce | 5 | 5 | 5-6 |
13 | Motor Lublin | 4 | 5 | 5-7 |
14 | Arka Gdynia | 5 | 5 | 4-7 |
15 | GKS Katowice | 5 | 4 | 7-10 |
16 | Pogoń Szczecin | 5 | 4 | 7-12 |
17 | Piast Gliwice | 3 | 1 | 0-3 |
18 | Lechia Gdańsk | 5 | -3 | 11-17 |
Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.