Pi?ka za granic?
Kalendarium
- 28 D. Baran
- 34 E. Daniel
- 48 T. Dawidowski
- 30 A. Dieguez
- 31 K. Dmowski
- 33 M. Fedyna
- 34 K. Gilewicz
- 31 M. Haglind-Sangre
- 26 G. Kotowicz
- 32 Q. Lecoeuche
- 18 M. Leśniewski
- 37 K. Majkowski
- 32 C. Martinez
- 42 M. Mysiak
- 39 M. Rackiewicz
- 21 J. Rajczykowski
- 22 K. Sochań
- 27 S. Stasik
- 32 F. Sturgeon
- 29 F. Szewczyk
- 22 B. Traore
- 36 P. Wieczorek
- 26 M. Zięba
- 32 P. Zięba
Ekstraklasa
Runjaić po remisie Legii z Miedzią
Po wczorajszym meczu 27. kolejki Ekstraklasy Miedź Legnica - Legia Warszawa (2-2) głos zabrał trener Wojskowych, Kosta Runjaić. Oto co powiedział:Więcej o Legii Warszawa zobacz TUTAJ
Wyniki i tabelę Ekstraklasy zobacz TUTAJ
- Lepiej mieć jeden punkt niż zero, ale można sobie wyobrazić, że nie taki był plan na poniedziałkowy wieczór. Przed meczem szczegółowo rozmawialiśmy o Miedzi, jej zawodnikach, sytuacji. Chcieliśmy zagrać na lepszym poziomie, staraliśmy się zwyciężyć. Jesteśmy rozczarowani sposobem gry, wynikiem i tym, że nie zmniejszyliśmy dystansu do prowadzącego Rakowa.
- To jest piłka nożna, zostało siedem kolejek. W niedzielę czeka nas zupełnie inne spotkanie, zmierzymy się u siebie z Lechem. W Warszawie, przed naszymi kibicami, musimy zagrać na wyższym poziomie, bo inaczej przegramy. Plan na ten tydzień jest taki, by jak najlepiej przygotować drużynę do wielkiego meczu, który chcemy wygrać.
- Nie chcę niczego więcej wyjaśniać ani szczegółowo omawiać występu. Przede wszystkim, muszę obejrzeć to spotkanie. Po drugie, wygrywamy i przegrywamy jako drużyna. Tak, jak powiedziałem - nie zagraliśmy na naszym najwyższym poziomie. To dla nas dobra lekcja. Życzę Miedzi wszystkiego najlepszego w nadchodzących meczach, beniaminek ma naprawdę bardzo trudną sytuację.
- Dziękujemy za wspaniały doping ze strony naszych kibiców, którzy w Poniedziałek Wielkanocny przyjechali do Legnicy, by wspierać drużynę. To pokazuje wielką pasję, miłość do klubu i zespołu. Daliśmy fanom naprawdę mały prezent, czyli jeden punkt, choć to lepsze niż nic.
- Miedź nas nie zaskoczyła, wiedzieliśmy, jak gra ten zespół i czego można się po nim spodziewać. Nas zaskoczył nasz niższy - niż zwykle - poziom. Nie trzymaliśmy ustawienia, co było niezbędne, popełniliśmy kilka prostych błędów, straciliśmy naprawdę łatwe gole, podarowaliśmy gospodarzom duże prezenty.
- Pierwsza, stracona bramka? Nie kontrolowaliśmy sytuacji. Jeśli chodzi o trafienie Chuki, to podanie w pole karne było świetne, ale jednocześnie przeszło zbyt łatwo, nie udało się tego wybronić. Takie prezenty spowodowały, że daliśmy Miedzi nadzieję i energię. Pojawiły się błędy, na końcu to ja za to odpowiadam. Zastanowię się też głębiej, niż w poprzednim tygodniu, nad moimi przygotowaniami do meczu.
- Ten mecz traktujemy jak porażkę. Nie będę teraz analizował, kto zagrał lepiej, a kto gorzej. Obejrzę spotkanie w drodze powrotnej, w autokarze, by przygotować plan na następną, trudną rywalizację z Lechem i sprawić, by zespół wskoczył na wyższy poziom.
- Jesteśmy w Legii, wszyscy powinni pokazywać klasę i jakość w każdym meczu, nieważne czy gramy w lidze z Rakowem, rywalizujemy w Pucharze Polski, czy mierzymy się na wyjeździe z Miedzią. Trzeba też rotować, to końcówka sezonu. Co więcej, kilku piłkarzy jest zagrożonych żółtymi kartkami, choćby Paweł Wszołek, który ma trzy takie napomnienia, jak dotąd spisywał się świetnie. Mamy w kadrze ponad 20 zawodników, nie tylko do treningów, ale także do gry.
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
| M | Pkt | Br | ||
| 1 | Wisła Płock | 19 | 33 | 23-13 |
| 2 | Górnik Zabrze | 19 | 33 | 31-25 |
| 3 | Jagiellonia Białystok | 18 | 32 | 32-22 |
| 4 | Cracovia | 19 | 30 | 26-21 |
| 5 | Raków Częstochowa | 19 | 29 | 27-25 |
| 6 | Zagłębie Lubin | 19 | 28 | 31-26 |
| 7 | Korona Kielce | 19 | 27 | 23-20 |
| 8 | Radomiak Radom | 18 | 26 | 35-30 |
| 9 | Lech Poznań | 19 | 26 | 30-30 |
| 10 | Motor Lublin | 19 | 24 | 25-29 |
| 11 | Lechia Gdańsk | 19 | 23 | 40-38 |
| 12 | Piast Gliwice | 19 | 23 | 21-21 |
| 13 | GKS Katowice | 18 | 23 | 25-28 |
| 14 | Pogoń Szczecin | 19 | 21 | 29-34 |
| 15 | Arka Gdynia | 18 | 21 | 15-32 |
| 16 | Widzew Łódź | 19 | 20 | 27-31 |
| 17 | Legia Warszawa | 19 | 19 | 20-23 |
| 18 | Termalica Nieciecza | 19 | 19 | 24-36 |




















Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.