Pi?ka za granic?
Ekstraklasa
Trenerzy po meczu Legia - Arka
Po wczorajszym meczu 3. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa - Arka Gdynia (0-0) głos zabrali trenerzy obu zespołów. Oto co powiedzieli:Wyniki i tabelę Ekstraklasy zobacz TUTAJ
Więcej o Legii Warszawa zobacz TUTAJ
Edward Iordanescu (trener Legii): - W niedzielę chodziło nam o pragmatyzm, by zdobyć trzy punkty. Przypuszczam, że tak wiele zmian w składzie, w porównaniu do meczu sprzed trzech dni w europejskich pucharach, mogło trochę zachwiać grą drużyny. Takie mecze wygrywa się pragmatyzmem. Trzeba grać sprytnie, być proaktywnym - zwłaszcza w polu karnym przeciwnika.
- Pierwsza połowa? Mam poczucie, że w pełni kontrolowaliśmy sytuację. W 5. czy 6. minucie mieliśmy świetną szansę do zdobycia bramki na 1-0. Druga część gry? Na początku brakowało klarowności w grze. Potem wprowadziłem kilka szybkich zmian, by pchnąć grę bardziej do przodu. Było dużo podań w pole karne przeciwnika i jego okolice.
- Chcę docenić zawodników za ich podejście. Dobre było to, że wszyscy starali się dawać z siebie maksimum, mimo tylu zmian w składzie w porównaniu do wcześniejszego meczu. Jestem trochę zły z powodu wyniku, bo bardzo chcieliśmy zdobyć trzy punkty.
- Osiemdziesiąt procent naszego czasu poświęcamy na regenerację i walkę ze sprawami medycznymi. Zostaje mało czasu na futbol. Po meczach, które kosztują nas dużo sił, musimy szybko się zbierać, bo gramy i w lidze, i pucharach. Trzeba dobrze zarządzać zawodnikami, by mieli czas odpocząć. Myślę, że głównym celem - moim, kibiców, zawodników, sztabu, nas wszystkich - jest Europa. Oczywiście, to też kwestie finansowe, więc trzeba to zrozumieć z punktu widzenia klubu.
- Przed nami jeszcze wiele meczów w Ekstraklasie. Biorę na siebie odpowiedzialność za zmiany. Chciałem trochę świeżości w drużynie. Pragnę powiedzieć zawodnikom, że każdy jest ważny. Każdy, kto wchodzi na boisko, musi dać z siebie wszystko.
Dawid Szwarga (trener Arki): - Dziękuję piłkarzom za wytrwałość i konsekwencję w działaniach obronnych. Niedzielne spotkanie dużo nas kosztowało, poświęcenie całej jedenastki i zmienników było na wysokim poziomie.
- Oczywiście, Legia miała więcej z gry, oddała więcej strzałów, miała więcej wejść w pole karne, ale wiedzieliśmy to już przed meczem. Wydaje mi się, że pod względem statystycznym, mocny wpływ na taki odbiór miało ostatnie 15 minut. Gospodarze, po zmianach, napędzili się i częściej przebywali na naszej połowie.
- Nasze zmiany - pod kątem intensywności, podejścia, nastawienia - były dobre, ale to jest piłka nożna. Trzeba wykazać się też konsekwencją w działaniach w ataku, którą trochę straciliśmy w momencie zmian.
- Zabieramy punkt ze sobą. Każde oczko na Legii to cenna zdobycz. Najważniejsze jest to, co przed nami, czyli dobra regeneracja i przygotowania do kolejnego meczu, u siebie.
- Dziękuję piłkarzom za wytrwałość i konsekwencję w działaniach obronnych. Mimo że niedzielne spotkanie dużo nas kosztowało, to poświęcenie całej jedenastki i zmienników było na wysokim poziomie
- Uważam, że dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Nieźle weszliśmy w drugą. Mieliśmy dwie sytuacje - jedną po stałym fragmencie, drugą po dośrodkowaniu Sidibe. Do tego momentu czułbym pewnie niedosyt, ale ostatnie 15 - 20 minut było zdecydowanie po stronie Legii, która powinna zdobyć bramkę.
Lubisz piłkę nożną? Polub nas na Facebooku!
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
| M | Pkt | Br | ||
| 1 | Górnik Zabrze | 15 | 29 | 26-14 |
| 2 | Wisła Płock | 13 | 25 | 18-9 |
| 3 | Jagiellonia Białystok | 13 | 24 | 25-17 |
| 4 | Radomiak Radom | 15 | 22 | 28-24 |
| 5 | Cracovia | 14 | 22 | 21-17 |
| 6 | Zagłębie Lubin | 14 | 21 | 27-18 |
| 7 | Lech Poznań | 13 | 21 | 22-20 |
| 8 | Korona Kielce | 14 | 20 | 16-12 |
| 9 | Raków Częstochowa | 13 | 20 | 16-17 |
| 10 | Legia Warszawa | 13 | 17 | 15-13 |
| 11 | Widzew Łódź | 14 | 17 | 21-21 |
| 12 | GKS Katowice | 14 | 17 | 20-24 |
| 13 | Pogoń Szczecin | 14 | 17 | 20-25 |
| 14 | Motor Lublin | 13 | 15 | 18-23 |
| 15 | Arka Gdynia | 14 | 15 | 10-25 |
| 16 | Lechia Gdańsk | 14 | 10 | 23-31 |
| 17 | Termalica Nieciecza | 14 | 10 | 17-28 |
| 18 | Piast Gliwice | 12 | 8 | 10-15 |



















Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.