Pi?ka za granic?
Aktualności
PZPN organizuje turniejową jesień dla najmłodszych piłkarzy
Zakończył się organizowany przez PZPN turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Przed młodymi piłkarzami następna szansa na sportowe sukcesy w kolejnej imprezie organizowanej przez Związek podczas Turnieju im. Marka Wielgusa.
Jesteś kibicem polskiej piłki? Polub nas na Facebooku!
Finał XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku organizowanego przez PZPN już za nami! Po 5 miesiącach rozgrywek, w których udział wzięła rekordowa liczba aż 140 000 najmłodszych entuzjastów futbolu najlepsza okazała się drużyna chłopców z woj. Zachodniopomorskiego oraz zespół dziewcząt również reprezentujących woj. Zachodniopomorskie!
Zawodnicy zdobyli Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów U – 10. W nagrodę obydwa zespoły pojadą do Madrytu na mecz Hiszpania – Francja.
Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku organizowany od 12 lat przez PZPN to największa piłkarska impreza U-10 w Europie. Każdego roku w rozgrywkach biorą udział dziesiątki tysięcy najmłodszych piłkarzy – do tej pory w turnieju udział wzięło ponad 5700 drużyn z całej Polski. Przedsięwzięciu patronują m.in. UEFA Grassroots, FIFA Grassroots oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Przed nami kolejna impreza piłkarska dla najmłodszych organizowana przed PZPN. Już w najbliższy weekend 21-23 września we Wrocławiu rozegrany zostanie ogólnopolski finał turnieju im. Marka Wielgusa – jednego z największych sportowych turniejów dziecięcych w Polsce. W finale zmierzą się drużyny wyłonione podczas finałów powiatowych i wojewódzkich rywalizując o tytuł Mistrzów Polski w Piłce Nożnej Jedenastolatków. Podczas rozgrywek powołana zostanie Jedenastka Turnieju, która będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.
Impreza jest skierowana do szkolnych drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Od 2005 roku honorowy patronat nad turniejem sprawuje UEFA.
Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi wiele działań stymulujących rozwój młodzieżowej piłki nożnej w Polsce. Poza turniejami dziecięcymi organizuje m.in. Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Juniorów Starszych, a także liczne turnieje – o Puchar Deyny, o Puchar Michałowicza, czy też o Puchar Kuchara. PZPN kładzie ogromny nacisk na rozwój młodzieżowych reprezentacji Polski, które dzięki co raz lepszej organizacji i opiece w ostatnich latach osiągają co raz lepsze wyniki.
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
| M | Pkt | Br | ||
| 1 | Górnik Zabrze | 14 | 29 | 26-12 |
| 2 | Wisła Płock | 13 | 25 | 18-9 |
| 3 | Jagiellonia Białystok | 13 | 24 | 25-17 |
| 4 | Cracovia | 13 | 22 | 21-14 |
| 5 | Lech Poznań | 13 | 21 | 22-20 |
| 6 | Korona Kielce | 14 | 20 | 16-12 |
| 7 | Raków Częstochowa | 13 | 20 | 16-17 |
| 8 | Radomiak Radom | 14 | 19 | 25-24 |
| 9 | Zagłębie Lubin | 13 | 18 | 25-18 |
| 10 | Legia Warszawa | 13 | 17 | 15-13 |
| 11 | Widzew Łódź | 14 | 17 | 21-21 |
| 12 | GKS Katowice | 14 | 17 | 20-24 |
| 13 | Pogoń Szczecin | 14 | 17 | 20-25 |
| 14 | Motor Lublin | 13 | 15 | 18-23 |
| 15 | Arka Gdynia | 14 | 15 | 10-25 |
| 16 | Lechia Gdańsk | 14 | 10 | 23-31 |
| 17 | Termalica Nieciecza | 14 | 10 | 17-28 |
| 18 | Piast Gliwice | 12 | 8 | 10-15 |



















Komentarze:
amator - Czwartek, 20 września 2012, 01:44
takie turniejiki dla dzieciaków to bardzo dobrry pomysły