Pi?ka za granic?
Reprezentacja
Fornalik: Nasz cel to wyjazd na mistrzostwa świata
- Praca z reprezentacją to bardzo ciekawe zajęcie, ale nie ma co ukrywać, że odpowiedzialność jest duża - mówił Waldemar Fornalik na antenie radiowej Jedynki Polskiego Radia.Lubisz polską piłkę? Polub nas na Facebooku!
Waldemar Fornalik zastąpił Franciszka Smudę na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacji 10 lipca 2012 - od tego czasu jest o wiele bardziej rozpoznawalny. - Oswoiłem się z tą sytuacją - mówił w radiowej Kronice Sportowej trener Fornalik. - Rozumiem to, bo gdybym był po drugiej stronie również przy pierwszym spotkaniu z selekcjonerem pytałbym o wszystko - dodał.
Według byłego trenera Ruchu Chorzów interesująca byłaby ukryta kamera, która podejrzałaby to co robi selekcjoner, bo jego praca właściwie nigdy się nie kończy. - Nawet w czasie wolnym trzeba analizować i myśleć o piłce - podkreślał gość Jedynki.
Zapytany o szanse polskich piłkarzy na zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Brazylii selekcjoner odpowiedział: - Wszystko podoprządkowujemy temu celowi. Zgadzam się, ze słowami prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który mówi, że chcielibyśmy zrobić niespodziankę i pojechać na mistrzostwa i jest to nasz cel. Z drugiej strony, zdajemy sobie sprawę z tego w jakiej jesteśmy grupie. Jest to bardzo wyrównana i mocna grupa, w której losy awansu będą się ważyły do ostatnich meczów - podkreślił Fornalik i dodał, że kluczowym spotkaniem eliminacyjnym będzie mecz z Ukrainą, który bezwzględnie trzeba wygrać.
W ostatnim spotkaniu towarzyskim, w którym Biało-czerwoni wygrali z Macedonią (4-1), selekcjoner postawił na zawodników na co dzień grających w Polsce. - Dostałem sygnał od kilku zawodników, że warto im się przyglądać i powoływać na kolejne spotkania - podkreślił Fornalik.
Trener Biało-czerwonych skomentował także transfer Arkadiusza Milika do Bundesligi, gdzie Polak zagrać ma w zespole Bayeru Lewerkusen. - Moim zdaniem Arek powinien pograć jeszcze rok, półtora w naszej lidze i trochę obawiam się, że za te przenosiny może zapłacić zbyt wysoką cenę - powiedział.
Sytuację Polski w grupie H eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii zobacz TUTAJ
Piłka na żywo
PKO Ekstraklasa więcej
| M | Pkt | Br | ||
| 1 | Górnik Zabrze | 15 | 29 | 26-14 |
| 2 | Jagiellonia Białystok | 14 | 27 | 27-18 |
| 3 | Wisła Płock | 14 | 26 | 19-10 |
| 4 | Raków Częstochowa | 14 | 23 | 20-18 |
| 5 | Radomiak Radom | 15 | 22 | 28-24 |
| 6 | Cracovia | 14 | 22 | 21-17 |
| 7 | Zagłębie Lubin | 14 | 21 | 27-18 |
| 8 | Lech Poznań | 14 | 21 | 23-23 |
| 9 | Korona Kielce | 15 | 20 | 17-16 |
| 10 | Arka Gdynia | 15 | 18 | 13-26 |
| 11 | Legia Warszawa | 14 | 17 | 16-15 |
| 12 | Widzew Łódź | 15 | 17 | 22-23 |
| 13 | GKS Katowice | 15 | 17 | 21-27 |
| 14 | Pogoń Szczecin | 15 | 17 | 21-27 |
| 15 | Motor Lublin | 14 | 16 | 19-24 |
| 16 | Lechia Gdańsk | 15 | 13 | 25-32 |
| 17 | Termalica Nieciecza | 15 | 13 | 19-29 |
| 18 | Piast Gliwice | 13 | 11 | 13-16 |




















Komentarze:
Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.