Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Środa, 08 maja 2024

1 Liga

Poniedziałek, 08 listopada 2021, 09:02

Piłkarze Widzewa po meczu z Miedzią

Po 1. ligowym meczu Widzew Łódź - Miedź Legnica (1-1) głos zabrali piłkarze Widzewa. Oto co powiedzieli:

Wyniki i tabela 1. ligi TUTAJ

Wyniki i tabela 2. ligi TUTAJ

Jakub Wrąbel: - Wydaje mi się, że był to trochę szalony mecz, bo w pierwszej połowie Miedź stworzyła sobie trochę sytuacji, ale wydaje mi się, że tak naprawdę my też mieliśmy kilka dobrych okazji bramkowych. Ten mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem z obu stron, ale zakończył się remisem, także wydaje mi się, że trzeba ten punkt szanować, bo dalej jesteśmy liderem. Wydaje mi się, że przez pierwsze trzydzieści minut byliśmy pogubieni na boisku, ale później już przejęliśmy kontrolę, mogliśmy strzelić bramkę i ustawić ten wynik bardziej pod siebie, ale mecz skończył się remisem, także trzeba to szanować.

Patryk Stępiński: - To było dla nas ciężkie spotkanie. Zespół Miedzi był nastawiony na to, że gdy my wysoko do nich podchodziliśmy, to grali prosty futbol, długą piłkę na napastnika czy na skrzydłowego, strącali piłki za nasze plecy i ścigali się. To był dzisiaj ich pomysł. My w kilku sytuacjach nie zapobiegliśmy temu i Miedź szczególnie w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka takich sytuacji. W drugiej połowie już poza końcówką nie stwarzali jakiegoś większego zagrożenia.

- My też stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Mecz mógł potoczyć się tak, że Miedź mogła go wygrać 3-1 lub 4-1, ale my również mogliśmy takim samym wynikiem wygrać to spotkanie. Byliśmy przygotowani na styl, jaki preferuje Miedź - czasami jest to prosta piłka, ale najlepsze zespoły na świecie popełniają błędy i nie da się w meczu wszystkiemu zapobiec. Spotkanie kończy się remisem, chcieliśmy je wygrać, utrzymujemy pozycję lidera i już przygotowujemy się do następnych meczów w tym roku, żeby zdobyć w nich jak największą liczbę punktów.

Karol Danielak: - Musimy uszanować ten punkt, bo przegrywaliśmy, a udało nam się wyrównać. Niezadowoleni możemy być przede wszystkim z tego, że zagraliśmy poniżej naszych możliwości w pierwszej połowie – tę część spotkania troszkę przespaliśmy i to jest coś, co musimy poprawić. Dobrze, że pokazaliśmy siłę mentalną drużyny - jesteśmy świadomymi zawodnikami i potrafimy stawać wszyscy razem w obliczu wyzwań. Do lepszej gry napędziła nas bramka do szatni, a w końcówce zawalczyliśmy o utrzymanie wyniku - Kuba Wrąbel kolejny raz pokazał, że jest świetnym zawodnikiem i zamurował bramkę.

Źródło: własne/widzewtomy.net/Widzew Łódź