Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Poniedziałek, 06 maja 2024

Ekstraklasa

Niedziela, 05 marca 2023, 08:42

Piłkarze Widzewa po przegranej z Wartą

Po wczorajszym meczu 23. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź - Warta Poznań (0-2) głos zabrali piłkarze Widzewa. Oto co powiedzieli:

Więcej o Widzewie zobacz TUTAJ

Wyniki i tabelę Ekstraklasy TUTAJ

Juliusz Letniowski: - Przegraliśmy mecz od dawna. Musimy wyciągnąć wnioski i wygrać w Płocku. Wszedłem w 60. minucie, więc nie zaliczyłem pełnego meczu. Muszę wyrównać to, co chłopcy grali przez 90. minut. Ciężki mecz, Warta dobrze grała. Nie było łatwo przedrzeć się przez ich szyki obronne. Mieliśmy swoje sytuacje, był rzut wolny Pawłowskiego. Brakowało szybszej gry i wyjść na pozycję, nie stwarzaliśmy sytuacji. Warta dobrze grała, cofnęła się, ciężko było stworzyć sytuację.

Dominik Kun:
- Przed meczem spodziewaliśmy się tego, że Warta będzie bardzo nieprzyjemna. Była bardzo blisko nas, stosowała wysoki pressing, a my nie do końca sobie z tym radziliśmy. W drugiej połowie stworzyliśmy jakieś sytuacje, być może, gdybyśmy coś strzelili, to gra by się troszkę otworzyła. Brakowało trochę takiego impulsu, żeby powalczyć o chociażby jeden punkt. Mamy teraz chwilę odpoczynku, by zresetować głowy. Wyciągniemy wnioski i będziemy trenować, by w kolejnym meczu zagrać lepiej.

Andrejs Ciganiks: - Warta nas nie zaskoczyła, dobrze ich przeanalizowaliśmy przed meczem. Mam wrażenie, że, szczególnie w pierwszej połowie rywalizowaliśmy głównie ze sobą samymi, a nie z przeciwnikiem. Mieliśmy problem z budowaniem ataku pozycyjnego, z rozpoczęciem gry od bramki. Nie stworzyliśmy wielu okazji i nie mieliśmy gry pod kontrolą, to był główny problem. Próbowaliśmy wrocić do meczu po golu w pierwszej połowie, ale nie udało się odwrócić losów spotkania.

- Dziś graliśmy bez kilku piłkarzy, kilku zagrało w innym miejscu na boisku, jak choćby Ernest Terpiłowski. To młody zawodnik, dziś ustawiony w roli wahadłowego i trzeba docenić jego występ, bo czasem naprawdę trudno odnaleźć się w nowej roli.

Źródło: własne/widzewtomy.net