Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Guendogan 67 (k) - Mandżukić 59, Robben 88

Lubisz polską piłkę?  Polub nas na Facebooku!

W emocjonującym finale Ligi Mistrzów rozegranym na stadionie Wembley w Londynie Borussia Dortmund przegrala 1-2 (0-0) z Bayernem Monachium. Gole dla Bawarczyków zdobyli Mario Mandżukić oraz Arjen Robben, który strzelając bramkę w ostatnich minutach spotkania dał Bayernowi drugi w historii puchar Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla BVB zdobył z rzutu karnego Ilkay Guendogan. W londyńskim finale całe spotkanie rozegrali Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. Kuba Błaszczykowski zagrał do 90. minuty - zastąpil go wówczas Julian Schieber.

Dzięki dziesięciu bramkom zdobytym w zakończonej edycji LM Robert Lewandowski został wicekrólem strzelców tych rozgrywek. Jednego gola zapisał na swoim koncie Jakub Blaszczykowski, natomiast Łukasz Piszczek zakończył występy w Champions League 2013 bez zdobytej bramki.

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Guendogan, Bender (90 Sahin), Błaszczykowski (90 Schieber), Reus, Grosskreutz - Lewandowski.

Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Alaba - Martinez, Schweinsteiger, Robben, Mueller, Ribery (90 Gustavo) - Mandżukić (92 Gomez).

żółte kartki: Grosskreutz (BVB) - Dante, Ribery (Bayern)

sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy)

widzów: 86 298