Portal piłkarski PolskaPilka.net - wchodzisz i wiesz. Rzetelne i pewne źródło informacji z zakresu polskiej piłce nożnej.

Jak mało kto, dokładnie śledzimy poczynania polskiej Ekstraklasy, ale szczegďólnie I, II, III oraz IV ligi. Najświeższe doniesienia z polskich boisk piłkarskich, wyniki na żywo, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, terminarz rozgrywek, komentarze - to wszystko po każdej kolejce znajdziecie na portalu polskapilka.net.

Uwagę swoją skupiamy zarówno na rozgrywkach ligowych, jak również Pucharze Polski oraz polskiej reprezentacji piłkarskiej. Cały czas dostarczamy najświeższe aktualności z polskiego świata piłki nożnej.

Terminarz rozgrywek, aktualna tabela, najlepsi strzelcy, wyniki na żywo - Piłka nożna w najlepszym wydaniu, to właśnie portal www.polskapilka.net. Po prostu wchodzisz i wiesz!

Poniedziałek, 06 maja 2024

Reprezentacja

Niedziela, 07 września 2014, 23:25

el.ME: Wypowiedzi po wygranej z Gibraltarem

W inauguracyjnym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy 2016 reprezentacja Polski pokonała Gibraltar 7-0.

Lubisz polską piłkę? Polub nas na Facebooku!

Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski): - Przede wszystkim liczą się punkty. Nasza gra w pierwszej połowie nie układała się najlepiej. Pierwsze dziesięć minut było ok - strzeliliśmy gola, ale później się coś zacięło. W drugiej połowie przyspieszyliśmy grę. Było dużo przechwytów po odbiorze na połowie rywala i stąd dużo bramek. Chciałem, żeby zawodnicy wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. W przerwie było trochę korekt i uwag. Chcieliśmy szybko wysoko zaatakować rywala i strzelić szybko gola. Tak też było na początku drugiej części gry. W całym meczu nie obyło się bez błędów. Parę ich było, jednak nie zabrakło też pozytywów. Szacunek dla chłopaków za konsekwencje w grze i ilość goli. W takich meczach czasami ciężko o koncentrację. Wywarliśmy motoryczną presję i od 70. minuty mieliśmy już dużo miejsca przy rozgrywaniu piłki. Nie patrzymy na dzisiejsze wyniki rywali. Teraz na początku eliminacji liczą się nasza gra i nasze rezultaty.Teraz już myślimy o następnym meczu z Niemcami.

Kamil Grosicki: - Strzeliłem dwa gole, więc można powiedzieć, że to mój najlepszy występ w kadrze. Mam jednak nadzieję, że przede mną lepsze spotkania. Z całym szacunkiem dla Gibraltaru, ale to była słaba drużyna. Nie bardzo jest się czym podniecać. Te gole mi pomogą, z podniesioną głową wracam do klubu. Wreszcie coś dla tej reprezentacji zrobiłem i gole w kadrze mnie cieszą. Fajnie to wyglądało. Wygraliśmy, strzeliliśmy sporo goli, ale teraz już będzie trudniej. Po pierwszym golu maszyna się zatrzymała. Graliśmy za wolno piłką, stąd nerwowość. Po przerwie przyspieszyliśmy, na 2-0 wyprowadziliśmy szybką kontrę. Ćwiczyliśmy to na treningach. Lepszych momentów było więcej niż słabszych.

Zbigniew Boniek (prezes PZPN): - Przyjechaliśmy tutaj, żeby wygrać. Takie było założenie jak startowaliśmy z Warszawy. Zrobiliśmy to, ale spokojnie, nie będziemy stawiali laurek po takim meczu, za dużo nie ma co mówić. Naszym zadaniem było tutaj wygrać, wygraliśmy. Czy to byłoby 4-0, 5-0 czy 7-0, nie zmienia to naszych oczekiwań i naszego celu. Wiemy jaki mamy cel, chcemy jechać do Francji. Wydaje mi się, że nawet ten mecz pokazał, że zaangażowanie jest natomiast jeszcze troszeczkę ta drużyna musi kilka elementów pewnie poprawić. Można jeszcze powiedzieć, rzecz sympatyczna, że przełamaliśmy złą passę z zespołami z południa Europy. Trochę mi szkoda tych naszych przeciwników, bo to był taki historyczny ich pierwszy mecz, ale piłka taka jest. Jak pozwalają ci strzelać, to trzeba zdobywać bramki. Na tym koniec, bo nie ma co wyciągać za daleko idących wniosków, nie ma co robić analiz. To jest robota dla Adama Nawałki. Musimy robić swoje. Teraz przez Polską spotkanie z Niemcami i Szkocją. Tak łatwo jak z Gibraltarem na pewno już jednak nie będzie. Gramy z Niemcami i ze Szkocją, dwa mecze w trzy dni. Wszyscy inni tak jednak grają. Na pewno nie będzie łatwo, ale idziemy do przodu. Zawsze byłem w życiu optymistą.