Piłka za granicą
Kalendarium
Zagłębie Sosnowiec
- Sobota, 14 września 2019, 18:17 1. liga: Radomiak lepszy od Zagłębia
14 września 2019, 16:00 - Radom
Radomiak Radom 2-1 Zagłębie Sosnowiec
Cichocki 28, Michalski 62 - Nawotka 64 - Czwartek, 12 września 2019, 17:23 9. kolejka Fortuna 1. ligi - obsada sędziowska
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 9. kolejki Fortuna 1. ligi, które zostaną rozegrane w dniach 13-15 września.
- Niedziela, 08 września 2019, 16:01 1. liga: Remis Zagłębia z Bełchatowem
8 września 2019, 14:00 - Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec 1-1 GKS Bełchatów
Biłeńkyj 84 - Marzec 62 (k) - Sobota, 07 września 2019, 08:41 Plan transmisji meczów 11. kolejki 1. ligi w Polsacie
Telewizja Polsat ustaliła terminy meczów 11. kolejki 1. ligi, które będą transmitowane na sportowych kanałach Polsatu.
- Piątek, 30 sierpnia 2019, 19:26 1. liga: Stomil przegrał z Zagłębiem
30 sierpnia 2019, 17:30 - Olsztyn
Stomil Olsztyn 1-3 Zagłębie Sosnowiec
Lech 11 - Małecki 26, 60, Pawłowski 90
O klubie
Zagłębie Sosnowiec:
Rok założenia: 1906Barwy: czerwono-zielono-białe
Przydomek: Chłopcy znad Brynicy
Prezes: Arkadiusz Aleksander
Trener: Marek Saganowski
Mistrzostwo Polski: -
Wicemistrzostwo Polski (4): 1955, 1964, 1967, 1972
Puchar Polski (4): 1962, 1963, 1977, 1978
Adres:
ul. Kresowa 141-200 Sosnowiec
Telefon: (32) 299-64-40
Fax: (32) 363-40-46
www.zaglebie.eu
O stadionie
Pojemność: 11 600
Oświetlenie: zainstalowane
Adres stadionu:
ul. Gen. M. Zaruskiego 2
41-219 Sosnowiec
Ostatni mecz
Sobota, 27 kwietnia 2024, 20:00 | ||
GKS Tychy |
2-0 |
Zagłębie Sosnowiec |
Następny mecz
Poniedziałek, 06 maja 2024, 18:00 | ||
Zagłębie Sosnowiec |
- |
Wisła Kraków |
Kadra
Bramkarze | ||
Mateusz Kos | 1987 | |
Matko Perdijić | 1982 | |
Kacper Siuta | 2005 | |
Ołeksij Szewczenko | 1992 |
Obrońcy | ||
Ołeksij Bykow | 1998 | |
Dominik Jończy | 1997 | |
Hubert Matynia | 1995 | |
William Remy | 1991 | |
Kacper Smoleń | 2002 | |
Artem Suchoćkyj | 1992 | |
Kamil Szlachta | 2004 | |
Paweł Szostek | 2004 | |
Marcel Ziemann | 1995 |
Pomocnicy | ||
Kamil Bębenek | 2004 | |
Sebastian Bonecki | 1995 | |
Patryk Caliński | 1997 | |
Ołeksij Dowhyj | 1989 | |
Igor Dziedzic | 2005 | |
Dean Guezen | 1998 | |
Michał Janota | 1990 | |
Kamil Lipka | 2003 | |
Artem Polarus | 1992 | |
Maksymilian Rozwandowicz | 1994 | |
Dawid Ryndak | 1989 | |
Maksymilian Śliwiński | 2006 | |
Adrian Troć | 2003 | |
Łukasz Uchnast | - | |
Joel Valencia | 1994 | |
Konrad Wrzesiński | 1993 | |
Nikodem Zielonka | 2004 |
Napastnicy | ||
Kamil Biliński | 1988 | |
Marek Fabry | 1998 | |
Gabriel Kirejczyk | 2003 | |
Antoni Kulawiak | 2005 | |
Dominik Sokół | 1999 |
Piłka na żywo
Fortuna 1 Liga więcej
M | Pkt | Br | ||
1 | Lechia Gdańsk | 30 | 59 | 50-26 |
2 | Arka Gdynia | 31 | 59 | 50-31 |
3 | GKS Tychy | 30 | 51 | 40-34 |
4 | GKS Katowice | 30 | 50 | 51-31 |
5 | Wisła Kraków | 30 | 49 | 56-37 |
6 | Motor Lublin | 30 | 49 | 41-36 |
7 | Górnik Łęczna | 31 | 49 | 31-26 |
8 | Wisła Płock | 30 | 48 | 43-39 |
9 | Odra Opole | 31 | 46 | 36-31 |
10 | Stal Rzeszów | 30 | 42 | 45-47 |
11 | Miedź Legnica | 30 | 41 | 39-32 |
12 | Znicz Pruszków | 30 | 37 | 28-37 |
13 | Termalica Nieciecza | 30 | 34 | 43-45 |
14 | Chrobry Głogów | 30 | 34 | 30-47 |
15 | Polonia Warszawa | 30 | 30 | 36-44 |
16 | Resovia | 30 | 29 | 34-54 |
17 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 31 | 23 | 24-50 |
18 | Zagłębie Sosnowiec | 30 | 15 | 19-49 |